۴۵۱ تن نهاده‌ دامی در عجب‌شیر توزیع شد

مراغه – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی عجب‌شیر گفت: طی دی ماه جاری ۴۵۱ تن خوراک دام سبک و سنگین که با استفاده از نهاده‌های دولتی تولید شده بود، بین دامداران این شهرستان توزیع شد.

«احمد اسلامی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان خوراک دامی استاندارد در ۶ واحد مستقر در عجب‌شیر، تبریز، مراغه و بناب تولید شده بود.

به گفته وی در روش تبدیل نهاده به خوراک دام و طیور، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد مزیت نسبی در استفاده و تفاوت عملکردی وجود دارد که در صورت تحقق می‌تواند بهبود قابل توجهی در میزان راندمان تولید و علوفه، صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش واردات داشته باشد.

وی ادامه داد: دامداران عجب‌شیر جهت دریافت سهمیه خوراک یارانه‌دار برای دام‌های کوچک و بزرگ خود، می‌توانند به صورت ماهانه به جهاد کشاورزی یا شرکت تعاونی دامداری شهرستان مراجعه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی: عجب‌شیر در تولید فرآورده‌های دامیِ باکیفیت جزو شهرستان‌های برتر آذربایجان‌شرقی است

«اسلامی» اظهار داشت: عجب‌شیر با برخورداری از ۱۴۰ هزار راس دام سبک و هشت هزار راس دام سنگین، جزو شهرستان‌های برتر در تولید و فرآوری گوشت قرمز و شیر آذربایجان‌شرقی از نظر کیفیت به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا خوراک دام در حقیقت یک ماده غذایی مکمل برای دام‌های سبک و سنگین به شمار می‌رود و از مواد عالی همچون پروتئین و فیبر برخوردار است؛ بر همین اساس دولت با توزیع یارانه‌ای آن به دنبال کاهش هزینه دامدار و افزایش راندمان تولید فرآورده‌های دامی است.

همین مزیت‌های استفاده از خوراک دام از یک سو و اشتغال تعداد قابل توجهی از مردم جنوب آذربایجان‌شرقی به دامداری از سوی دیگر موجب شده تا طی دو دهه اخیر، واحدهای متعدد تولید خوراک دام و طیور در شهرستان‌های مختلف این استان شکل بگیرد.

نوشتهٔ پیشین
طرح مایه کوبی رایگان دام های سنگین در مهاباد آغاز شد
نوشتهٔ بعدی
درخواست واردکنندگان نهاده‌های دامی از رئیس جمهور

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
fa_IRفارسی