۳۲۰ هزار راس دام در ارومیه پلاک کوبی شد

ارومیه – مدیرجهاد کشاورزی ارومیه از پلاک کوبی ۳۲۰ هزار راس دام سبک و سنگین در ارومیه با هدف جلوگیری از قاچاق دام در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود سپهرفر صبح دوشنبه در جلسه رصد و پایش نهاده‌های دامی و کشاورزی این شهرستان با اشاره به لزوم اجرای طرح پلاک کوبی دام برای دریافت سهمیه اختصاصی، نهاده‌های دامی افزود: تا کنون ۳۲۰ هزار دام سبک و سنگین در شهرستان ارومیه پلاک کوبی و هویت گذاری شده اند.

وی بیان کرد: این طرح برای شناسایی دام موجود، ثبت اطلاعات دامدار و دام، کنترل جابه جایی دام و جلوگیری از قاچاق دام و توزیع عادلانه نهاده‌های دامی در سطح کشور اجرا می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه اظهار کرد: با اتمام زمان پلاک کوبی، دام‌های بدون پلاک و هویت حق نقل و انتقال، خرید و فروش، کشتار در کشتارگاه‌ها و اخذ خدمات دولتی را ندارند و به عنوان دام قاچاق تلقی می‌شوند.

وی اظهار کرد: پلاک ۱۵ رقمی به عنوان کد ملی و شناسنامه دام محسوب می‌شود و تمامی هزینه‌های پلاک زنی به عهده دامدار است و دامی که پلاک زده می‌شود، باید اطلاعات آن در سامانه هویت وزارت جهاد کشاورزی ثبت شود.

سپهرفر از توزیع ۵۴۳ تن انواع کود به صورت فله‌ای طی هفته گذشته خبر داد و افزود: هفته گذشته بیش از ۵۴۳ تن انواع کود (عمدتاً اوره) به صورت فله‌ای توزیع شده است که رؤسای مراکز جهاد باید نظارت دقیق بر صحت توزین کیسه‌ها هنگام کیسه گیری داشته و گزارشات را به مدیریت اعلام کنند.

وی همچنین با اشاره به توزیع ۳۸۳ تن جو و ۶۸۵ تن کنسانتره در ماه اخیر گفت: جو تخصیصی برای ۱۲۷ هزار و ۵۹۷ رأس دام سبک در اختیار یک هزار و ۵۹ دامدار و کنستانتره برای ۱۷ هزار و ۱۴ رأس دام سنگین در اختیار یک هزار و ۸۰۳ دامدار قرار گرفته است.

 

لینک منبع خبر

نوشتهٔ پیشین
انتشار نتایج آمارگیری از دامداری‌های کشور در پاییز
نوشتهٔ بعدی
افزایش تولید با اصلاح نژاد دام در فردوس

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
fa_IRفارسی