انتشار نتایج آمارگیری از دامداری‌های کشور در پاییز

مرکز آمار ایران گزیده نتایج آمارگیری از دامداری های کشور را در پاییز ۱۳۹۹ منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از مرکز آمار ایران، مطابق نتایج این طرح، بیشترین تعداد «گوسفند و بره» به ترتیب در استان های خراسان رضوی، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی؛ بیشترین تعداد «بز و بزغاله» در استان های فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان؛ و بیشترین تعداد «گاو و گوساله» در دامداری های استان های آذربایجان شرقی، مازندران و آذربایجان غربی نگهداری شده است.
نتایج این طرح آمارگیری که در پاییز امسال در سطح کشور به مرحله اجرا در آمد نشان می دهد که تعداد ۱،۳ میلیون بهره برداران دام در سطح کشور وجود دارند که به پرورش و نگهداری از ۴۶.۶ میلیون رأس «گوسفند و بره» ۱۶.۷ میلیون رأس «بز و بزغاله» و ۵.۳ میلیون رأس «گاو و گوساله» می پردازند.
براساس اعلام مرکز آمار ایران، مطابق نتایج این طرح، بیشترین تعداد «گوسفند و بره» به ترتیب در استان های خراسان رضوی، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی؛ بیشترین تعداد «بز و بزغاله» در استان های فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان؛ و بیشترین تعداد «گاو و گوساله» در دامداری های استان های آذربایجان شرقی، مازندران و آذربایجان غربی نگهداری شده است.
همچنین، در ۳۶۵ روز منتهی به آبان امسال، ۸،۲ میلیون تن شیر در دامداری های کشور تولید شده است که به ترتیب استان های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و تهران بیش ترین سهم را در تولید شیر دام در کشور دارند.
بنابر اعلام مرکز آمار ایران، در همین مدت تعداد ۱۶،۲ میلیون رأس انواع دام برای تولید گوشت قرمز از سوی بهره برداری های پرورش دهنده دام در کشور عرضه شده است که شامل ۱۱.۵ میلیون رأس «گوسفند و بره»، ۳.۶ میلیون رأس «بز و بزغاله» و ۱.۱ میلیون رأس «گاو و گوساله» بوده است.

 

لینک منبع خبر

نوشتهٔ پیشین
مشکل بازارگاه با دامداری ها چیست؟
نوشتهٔ بعدی
۳۲۰ هزار راس دام در ارومیه پلاک کوبی شد

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
fa_IRفارسی