مشکل بازارگاه با دامداری ها چیست؟

ایسنا/مرکزی معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: گستردگی و صنعتی نبودن ۱۰۰ درصد دامداری های کشور ارائه نهاده از طریق سامانه بازارگاه به این تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده است، در حال حاضر آمار دامداری های شیری اخذ شده و مقرر شده زمینه بارگذاری اطلاعات در سامانه بازارگاه در آینده نزدیک برای آنها فراهم شود.
مجید آذر در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ظرفیت تولید گوشت قرمز در این استان ۸۰ هزار تن بوده و استان در زمینه تولید این محصول رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است، عمده تولید گوشت قرمز استان مرکزی در واحدهای نیمه صنعتی و سنتی انجام می شود.
وی افزود: تامین نهاده مورد نیاز دامداران و مرغداران مهمترین مشکل دولت و وزارت جهاد کشاورزی بوده و تامین نهاده از جمله مهم ترین عوامل تولید دام و طیور در کشور به شمار می رود، سال گذشته چهار و نیم میلیارد ریال از سوی دولت برای ورود ۱۵ میلیون تن نهاده مورد نیاز دامداران و مرغداران اختصاص یافت که وجود تحریم ها و مشکلات تخصیص ارز و انتقال پول موانعی را در تامین نهاده های مورد نیاز دامداران و مرغداران کشور به وجود آورد. البته در سه ماه اخیر مشکلات واردات نهاده های مورد نیاز دامداران و مرغداران و توزیع این محصولات در کشور کاهش یافته است.
آذر بیان کرد: سامانه بازارگاه جهت ساماندهی و رسیدن نهاده به دست مصرف کنندگان در کشور طراحی شده و اکنون بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان برای تامین نهاده ها برطرف شده است، تولیدکنندگان تخم مرغ از ابتدای مهر ماه و تولیدکنندگان گوشت مرغ از ابتدای آبان ماه از طریق این سامانه بدون واسطه نهاده های مورد نیاز خود را از طریق سامانه بازارگاه خریداری کردند.
وی ادامه داد: گستردگی و صنعتی نبودن ۱۰۰ درصد دامداری های کشور ارائه نهاده از طریق سامانه بازارگاه به این تولیدکنندگان را با مشکل مواجه کرده است، در حال حاضر آمار دامداری های شیری اخذ شده و مقرر شده زمینه بارگذاری اطلاعات در سامانه بازارگاه در آینده نزدیک برای آنها فراهم شود.

 

لینک منبع خبر

نوشتهٔ پیشین
تولید ۸ میلیون تن شیر/۵۷ درصد دام کشور سبک است
نوشتهٔ بعدی
انتشار نتایج آمارگیری از دامداری‌های کشور در پاییز

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
fa_IRفارسی