مهر|خرید گوشت قرمز و مرغ مازاد بر مصرف در جهت حمایت از تولید

شیراز – مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: این اداره با هدف حمایت از تولیدکنندگان دام و طیور استان، خرید گوشت گوساله و مرغ مازاد بر مصرف را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رهام رحمانی در حاشیه بازدید از روند ذخیره سازی گوشت قرمز، گفت: خرید گوشت گوساله از دامداران استان فارس به صورت پنج تکه و به قیمت هر کیلوگرم ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان در حال انجام است.

او با بیان اینکه فارس دارای ظرفیت مازاد تولید داخلی گوشت گوساله و مرغ است، گفت: اداره کل پشتیبانی امور دام بر اساس مجوز کارگروه تنظیم بازار کشور و دستورالعمل‌های شرکت برای حمایت از تولیدکنندگان استان، اقدام به خرید گوشت گوساله از تولیدکنندگان کرده و اولویت خرید نیز از تولیدکنندگان و تشکل‌هایی همچون تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و زنجیره‌های بخش تولید است.

رحمانی همچنین با تاکید بر آمادگی اداره کل پشتیبانی امور دام استان برای خرید مرغ تولیدی مازاد بر مصرف در سطح استان و حمایت از تولیدکنندگان، گفت: مرغداران، تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و زنجیره‌های فعال در زیربخش طیور می‌توانند در صورت تمایل، به اداره کل پشتیبانی امور دام استان مراجعه کرده و با اخذ قرارداد، مرغ تولیدی خود را از قرار هر کیلوگرم ۱۸ هزار و هفتصد تومان برای خط یک و ۱۹ هزار و پانصد تومان خط دو تحویل شرکت پشتیبانی امور دام دهند.

او با بیان اینکه در حال حاضر محدودیتی برای عقد قرارداد و خرید گوشت قرمز و مرغ منجمد وجود ندارد، افزود: امسال ۵۶۱۱ تن مرغ منجمد و ۳۹۰ تن گوشت گوساله مازاد بر مصرف، از تولیدکنندگان در سطح استان خریداری شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام فارس همچنین، از روند کاهشی قیمت نهاده‌ها خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون، حدود ۱۶۵ هزار تن نهاده‌های دامی (۴۱ هزار تن ذرت، ۶۶ هزار تن کنجاله سویا و بیش از ۵۸ هزار تن جو) مستقیماً از طریق این اداره کل بین تولیدکنندگان حوزه دام و طیور در سطح استان توزیع شده است.

رحمانی خاطرنشان کرد: با توجه به روند مناسب ارسال نهاده از بنادر و ذخیره سازی این نهاده‌ها در انبارهای استان و ادامه برنامه خرید مازاد بر مصرف توسط این اداره کل در ماه‌های پایانی سال، تولیدکنندگان با آرامش خاطر فعالیت‌های تولیدی خود را ادامه دهند.

 

لینک منبع خبر

نوشتهٔ پیشین
ایرنا|تکمیل مجتمع‌های دامداری ۷۰۱ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
نوشتهٔ بعدی
مهر|قیمت مرغ گرم دربرخی از واحدهای صنفی کرمانشاه کمتر از نرخ مصوب است

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
fa_IRفارسی