معرفی مجتمع

معرفی مجتمع

در سبد غذایی، آنچه بیش از هر ماده دیگر حلقه تغذیه انسان را کامل می کند مواد پروتئینی به خصوص نوع حیوانی است که می بایست در بخش دامپروری به عنوان یکی از زیر شاخه های بخش کشاورزی جست و جو نمود. امروزه صنعت دامپروری در سطح جهانی و بین المللی از رشد چشمگیری برخوردار بوده و کارآفرینی، اشتغال زایی، ایجاد ارزش افزوده، تغذیه بشر، سلامت انسان و جامعه و به طور کلی نقش بی بدیل آن در اقتصاد باعث گشته همواره در کانون توجه صنعت کشور قرار بگیرد.

مجتمع شیر و گوشت علینقیان در سال ۱۳۹۱تاسیس گردیده و با نزدیک به یک دهه فعالیت مستمر و پویا، هم اکنون دارای ۷۰۰۰ راس دام بوده و در زمره مجتمع های برتر صنعت دامپروری کشور شناخته می شود.

این دامداری صنعتی در هشت کیلومتری آزادراه کاشان نطنز قرار گرفته و با مساحت بالغ بر۵۰ هکتار دارای واحدهای دام شیری، پرورش تلسیه، پرواربندی و سایر قسمت های پرورش دام بوده و همچنین دارای دو سالن شیردوش با ظرفیت ۳۰۰۰ راس دوشش و کارخانه خوراک سازی دام با ظرفیت ۵۵تن در روز، تصفیه خانه آب و فاضلاب با استاندارد های روز و با کنترل ونظارت روزانه توسط نیروهای متخصص می باشد. این مجتمع صنعتی با اتکا به دانش و تجربه نیروی انسانی خود در راستای تحقق اهدافی چون تولید شیر خام و تامین نیاز های پروتئینی کشور گام برمی دارد. با چنین رویکردی ماموریت و محدوده کاری این مجتمع به شرح زیر است:

تولید روزانه صد تن شیر خام که مطابق استانداردهای روز می باشد و در شرکت های برتر تولید لبنیات کشور استفاده می شود.

پرورش سالانه ۳۰۰۰ گوساله نر پرواری با بالاترین کیفیت از نظر خوراک دام و کیفیت گوشت دام همچنین لازم به ذکر است کود تولیدی توسط دام در این مجتمع دارای بالاترین کیفیت طبق آزمایش های انجام شده و اقرار خریداران و کشاورزان می باشد.

از بخش های دیگر این مجموعه میتوان به:

تصفیه خانه آب مجتمع که به صورت روزانه آب استخراجی از چاه مجتمع را تصفیه و سختی گیری کرده که پس از کلرزنی به مصرف مجتمع می رسد. تصفیه خانه فاضلاب این مجتمع قابلیت تصفیه۷۵۰متر مکعب پساب را دارد و پساب تصفیه شده  به مصارف کشاورزی و ملزومات مجتمع میرسد.

مجتمع شیر و دام علینقیان در حال حاضر با اشتغال مستقیم ۱۲۰نفر و صدها نفر به صورت غیر مستقیم به عنوان یک دامداری صنعتی خصوصی برتر در زمینه تولید و امنیت غذایی کشور مشغول به فعالیت می باشد. روند حرکتی این مجتمع بر مبنای یک رویکرد مدیریتی صحیح به نحوی بنا شده که کلیه فرآیندها با هم افزایی دانش و تجربه به صورت یکسان و هماهنگ پیگیری شوند.

عزم و اراده مدیریت نیز در طی این سالیان همواره به نحوی بوده که علاوه بر بهبود شاخص های عملکردی نقش خود در دسترسی غذای سالم در جامعه را تبیین نموده و بیش از پیش، بخشی از دغدغه های کار و اشتغال جوانان این مرز و بوم را مرتفع نماید. بدیهی است تلاش و سرمایه گذاری در این عرصه گسترده با مشکلات و چالش های بسیاری همراه بوده که همواره هدف اشتغال زایی بطور مستقیم و غیر مستقیم مهمترین عاملی بوده که فراتر از انگیزه های اقتصادی موسس و مدیریت این مجتمع قرار گرفته است.

امید است با توکل برخداوند و تلاش و پشتکار روزافزون پرسنل این مجتمع گامی در راستای اهداف اقتصادی میهن اسلامی و عزیزمان برداشته شود.

فهرست
fa_IRفارسی