شناسایی ۴ تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی غیراستاندارد

Livestock News

مدیرکل استاندارد تهران گفت: بازرسان استاندارد، چهار واحد صنفی متخلف را که اقدام به تولید و توزیع فرآورده‌های گوشتی غیراستاندارد می‌کردند، به مراجع قضایی معرفی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره‌کل استاندارد استان تهران، طبق مقررات و قوانین استاندارد، تولید هرگونه فرآورده مشمول استاندارد اجباری، باید در واحد تولیدی دارای مجوز و آزمایشگاه، با حضور مدیر کنترل کیفیت، انجام شود؛ بنابراین ۴ واحد صنفی با نام‌های پرولند، کاشاک، جزیره گوشت و دهکده پروتئین که ادعای تولید فرآورده گوشتی در حضور مشتری دارند، بدلیل تخلف و نقض قوانین استاندارد، تولیداتشان توقیف و به دادگاه معرفی شدند.

محمودرضا طاهری با تاکید بر اینکه تولید و توزیع انواع سوسیس، کالباس و ژامبون مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و بدون دریافت مجوزهای لازم از سازمان ملی استاندارد ایران، ممنوع است، توضیح داد: پیش از این نیز مکرراً به شهروندان توصیه و اطلاع‌رسانی شده بود که فریب ادعای دروغین این متخلفان را نخورند و از مصرف هرگونه فرآورده گوشتی فاقد نشان استاندارد خودداری کنند.

نام این ۴ واحد متخلف عبارت است از: واحد پرولند، واقع در شهرک غرب – بلوار دادمان، واحد کاشاک، واقع در سعادت آباد – بلوار دریا، واحد دهکده، پروتئین واقع در سعادت آباد – خیابان سرو شرقی، واحد جزیره گوشت، واقع در خیابان شهید رجایی نبش عراقی

لینک منبع خبر

نوشتهٔ پیشین
گاومیش‌پروری گلستان نیازمند رونق صنایع تبدیلی
نوشتهٔ بعدی
افزایش ۵۰ درصدی عرضه گوشت از سوی کشتارگاه‌های رسمی

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
en_USEnglish